Akademia Parkietu

Warto śledzić rynkowe trendy, ale lepiej nie podążać za tłumem

Od dłuższego czasu inwestorzy najchętniej wpłacali pieniądze do funduszy obligacji. I byli zadowoleni, bo bez dużego ryzyka zarabiali np. powyżej 6 proc. rocznie. Teraz to się zmienia. Eksperci radzą postawić na fundusze akcji.

Inwestując w fundusze, zwłaszcza te bardziej ryzykowne, należy wykazać się cierpliwością, bo kapitał powinien pracować co najmniej przez kilka lat. Trzeba też pamiętać, że nikt nam nie zagwarantuje określonych zysków.

Foto: Shutterstock

Do funduszy inwestycyjnych płynie teraz po kilka miliardów złotych miesięcznie. Po marcowym załamaniu z zeszłego roku praktycznie nie ma już śladu. Dwa pierwsze miesiące tego roku były dla branży TFI jednymi z najlepszych w historii pod względem sprzedaży.

Klienci od miesięcy stawiają głównie na fundusze dłużne, choć perspektywy dla rynku obligacji znacznie się pogorszyły w związku ze spodziewanym ożywieniem gospodarczym oraz wysoką inflacją. W takich warunkach na ogół najlepiej sprawdzają się akcje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.