Akademia Parkietu

Jak było, co będzie w gospodarce

Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Prognozy na 2021 r. są na ogół dobre. Nie brakuje jednak licznych zastrzeżeń. Do większości krajów, w tym Polski, ma powrócić wzrost gospodarczy, choć nie wszędzie uda się odrobić ubiegłoroczne straty. Indeksy giełdowe powinny rosnąć, ale korekt, być może głębokich, raczej nie unikniemy. Na rynku papierów dłużnych nie ma co liczyć na znośne stopy zwrotu, chyba że w portfelu oprócz obligacji skarbowych znajdą się obligacje korporacyjne czy zagraniczne. Nieruchomości wciąż mają być atrakcyjną lokatą kapitału, choć nie wszystkie. Niestety, skuteczność prognoz zależy nie tyle od doświadczenia analityków, ile od dalszego przebiegu pandemii. b.ż.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.