Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.03.2017 07:00 Publikacja: 08.03.2017 07:00
Konrad Ryczko
Foto: DM BOŚ
Obserwowaliśmy próbę wygenerowania sygnału do umocnienia złotego, jednak ostatecznie kurs powrócił w ramy punktu równowagi z zakresu 4,2750–4,3350 EUR/PLN. W dalszym ciągu należy podtrzymać tezę, iż wycena złotego zależeć będzie głównie od czynników zewnętrznych. Lokalnie obserwujemy podbicie oczekiwań co do krajowej dynamiki wzrostu, jednak nie przekłada się to na wyraźny wzrost oczekiwań co do ruchów RPP.
W dalszym ciągu bazowy scenariusz zakłada pierwsze podwyżki stóp dopiero w I kw. 2018 r. W konsekwencji uwaga rynków przesuwa się na czynniki globalne. Oczekiwania co do marcowej podwyżki stóp Fedu wynoszą już blisko 90 proc., co wskazuje, że scenariusz ten jest już wyceniony w notowaniach dolara. W konsekwencji rynki mogą przykładać większą wagę do perspektyw dalszej polityki Fedu i sygnalizowanych wcześniej trzech podwyżek stóp. Innym z istotnych zbliżających się wydarzeń są wybory prezydenckie we Francji, gdzie podbicia sondaży poparcia dla Marie Le Pen skorelowane są ze wzrostem awersji do ryzyka na globalnych rynkach. W szerszym ujęciu, pomimo ostatnich zwyżek i rynkowego układu typu risk-on, obecnie wydaje się, że inwestorzy zaczynają dostrzegać czynniki ryzyka na horyzoncie, co może doprowadzić do szerszej realizacji zysków. Scenariusz ten byłby niekorzystny dla złotego i w konsekwencji prowadzić do testu górnego ograniczenia zakresu wahań.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ostatnia sesja pierwszego tygodnia handlu każdego nowego miesiąca to moment publikacji bardzo ważnych danych z amerykańskiego rynku pracy.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Środa na rynku walutowym stała pod znakiem przeceny złotego. Dobra wiadomość jest taka, że była ona kontrolowana.
W środę rano dolar wypada mieszanie w przestrzeni FX, co zdaje się przemawiać za tym, że rynek po prostu czeka na konkrety, które będą nim mogły mocniej ruszyć.
Złoty w środowy poranek notował niewielkie zmiany. Może jednak to się zmienić, kiedy na rynek napłyną dane o inflacji.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
W Polsce, w środę po południu, niektórzy rozpoczną majowy wypoczynek. W USA tzw. długiego weekendu nie ma. Na co więc będą reagować waluty?
W poniedziałek amerykańska waluta straciła, dzisiaj zyskuje. Widać, ze rynkom brakuje kierunku i mocnych argumentów. Uwagę zwraca przyzwoite zachowanie się indeksów na Wall Street (wczorajsza korekta po zwyżkach z ubiegłego tygodnia była płytka), oraz utrzymujący się umiarkowany popyt na amerykański dług.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas