Notowania rodzimej waluty spadały względem głównych globalnych walut. Odzwierciedlił to indeks BOSSAPLN, którego wartość wczoraj dotarła do okolic 96 pkt., czyli do najniższego poziomu od początku marca.
Jednocześnie, poziom ten (a dokładniej, okolice 95,90-96,00 pkt.) jest istotnym wsparciem technicznym na wykresie tego indeksu. Z tej przyczyny notowania polskiego złotego mogą – przynajmniej krótkoterminowo – radzić sobie lepiej, traktując wspomniane wsparcie jako bazę do technicznego odbicia w górę. Dzisiaj rano faktycznie notowania BOSSAPLN delikatnie rosną.
Osłabienie polskiego złotego widać było w ostatnich tygodniach wyraźnie na wykresie EUR/PLN. Notowania tej pary walutowej, które jeszcze trzy tygodnie temu oscylowały w okolicach 4,13, dzisiaj poruszają się już powyżej poziomu 4,21. Tym samym, wartość EUR/PLN znajduje się już relatywnie blisko technicznego oporu w rejonie 4,22-4,2240, który może być testowany w najbliższych dniach. Jego pokonanie nie będzie proste ze względu na wcześniejszą skuteczność tego poziomu jako lokalnego ekstremum – natomiast jeśli do tego by doszło, to kolejną barierą na wykresie EUR/PLN byłyby okolice 4,25.
Również na wykresie kursu USD/PLN notowania poruszają się w pobliżu istotnego poziomu oporu. Ważną barierą dla strony popytowej na wykresie tej pary walutowej są bowiem okolice 3,42, które w ciągu ostatnich kilku tygodni już kilka razy okazały się skutecznym oporem.
Kalendarz danych makro dla Polski jest dzisiaj pusty, więc wartość rodzimej waluty będzie poruszać się pod dyktando sytuacji na szerokim rynku. Ważne dane z Polski pojawią się dopiero jutro i pojutrze, a tymczasem dzisiaj więcej uwagi będą przyciągać dane m.in. ze strefy euro oraz ze Stanów Zjednoczonych.