Niewielkie wahania towarzyszyły także głównym parom walutowym świata, a pośrednio i pozostałym parom złotego. W rezultacie kursy USD/PLN i CHF/PLN oscylowały odpowiednio wokół 3,80 i 3,81. Wycena krajowego długu także nie zmieniła się w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia.
W środę odbędzie się unijny szczyt poświęcony brexitowi, który powinien przynieść wiążące decyzje dotyczące przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Od politycznych rozstrzygnięć uzależniam kierunek notowań eurodolara w tym tygodniu.
Ponadto w środę swoje posiedzenie zakończy Europejski Bank Centralny. O ile z dużym prawdopodobieństwem parametry polityki pieniężnej w strefie euro zostaną utrzymane, o tyle uwagę inwestorów przyciągać będą szczegóły ogłoszonej przed miesiącem trzeciej edycji programu TLTRO oraz obawy niektórych bankierów centralnych o negatywny wpływ niskich stóp procentowych.
Z punktu widzenia krajowych aktywów uzupełnieniem wydarzeń tego tygodnia będzie piątkowy przegląd ratingu Polski przez agencję S&P. W świetle niedawnych wypowiedzi przedstawiciela agencji nie spodziewam się jednak zmiany ratingu ani jego perspektywy.
W mojej ocenie kurs EUR/PLN zakończy tydzień na poziomie zbliżonym do 4,29. ¶