Mateusz Sutowicz

Intensywny tydzień

Na rynku obligacji wydarzeniem wczorajszej sesji było opubliko­wanie planu przetargu na lipiec, ale i cały trzeci kwartał.

Fed zdominuje tydzień na rynkach

Mimo wspierającego wycenę wzrostu awersji do ryzyka kurs euro/USD utrzymuje się w okolicy maksimum z końca 2021 roku (okolice 1,16).

Stopniowe uspokojenie?

Wynik wyborów prezydenckich zdominował przebieg wczorajszej sesji na rynku finansowym. Kurs złotego początkowo tracił.

Pod wpływem wyborów

Nowy tydzień na krajowym rynku finansowym zdominował wynik I tury wyborów prezydenckich w Polsce. Złoty nienajlepiej rozpoczął poniedziałkową sesję.

Emocjonalny rollercoaster

Rynkowy zachwyt nad najnowszą decyzją prezydenta USA powinien stopniowo mijać. Tym bardziej że po raz kolejny zwiększono cła na Chiny.

Złoty i geopolityka

Wycena złotego konsekwentnie pozostaje zdominowana przez aspekty geopolityczne, w szczególności te związane z przyszłością Ukrainy.

RPP, nowe prognozy, geopolityka

Ten tydzień na rynkach finansowych, podobnie jak poprzedni, będzie zapewne zdominowany przez geopolitykę.

Złoty zachowuje spokój

Zakładamy w najbliższych dniach i tygodniach stabilizację EUR/PLN w paśmie 4,10-4,20. Złoty pozostaje relatywnie mocny w relacji do euro.

Co sprzyja złotemu?

Bazując na zachowaniu polskiej waluty w ostatnim tygodniu, czynnika aprecjacji doszukiwać należy się w aspektach lokalnych.

Złoty odporny?

Umocnienie dolara na rynkach globalnych – historycznie negatywne dla wyceny walut rynków wschodzących – nie robi większego „wrażenia” na złotym.