Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 13.05.2025 12:37 Publikacja: 13.05.2025 06:00
PKP Cargo, na czele którego stoi Agnieszka Wasilewska-Semail, obserwuje zwiększony popyt na przewozy materiałów budowlanych, a także surowców hutniczych i metali.
Foto: K. HARZ/materiały prasowe
Wśród głównych tegorocznych celów zarządu PKP Cargo są działania zmierzające do odzyskania przez grupę rentowności i pozycji konkurencyjnej oraz wzrostu udziałów w określonych częściach rynku. W związku z tym będzie koncentrował się na rozwijaniu tych biznesów, które zapewniają satysfakcjonującą marżę i ograniczał aktywność schyłkową i niewzrostową.
„W najbliższych tygodniach najważniejszym celem jest złożenie planu restrukturyzacji, nad którym prace są mocno zaawansowane. Nakreśli on kierunek rozwoju spółki – proces przywracania jej na właściwe, rentowne tory, a także plan rozwoju w najbardziej perspektywicznych segmentach i sektorach” – informuje PKP Cargo.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Sytuacja na krajowym rynku nadal jest trudna, zwłaszcza w przewozie ładunków. Firmy ostrożnie liczą na poprawę koniunktury i wyników. Jednocześnie starają się dywersyfikować i zwiększyć efektywność działalności.
Z początkiem wtorkowej sesji inwestorzy rzucili się do zakupów akcji Wieltonu windując kurs nawet o blisko 16 proc. Tak zareagował rynek na informację o uzyskaniu koncesji na produkcję oraz obrót wyrobami dla wojska i policji.
To konsekwencja znaczącego spadku zrealizowanych przewozów oraz przeszacowania taboru kolejowego. Od lata ubiegłego roku spółka przeprowadza działania naprawcze. W czerwcu zaprezentuje sformalizowany plan restrukturyzacji.
To dokument przyznający związkom zawodowym i pracownikom kolejowej spółki określone uprawnienia. Za zgodną sędzi-komisarza odstąpiono od niego ze skutkiem od dnia otwarcia postępowania sanacyjnego PKP Cargo, czyli od 27 lipca 2024 r.
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomeratem finansowym w naszej części Europy. Jak giełdowa historia PZU wygląda z perspektywy czasu i jakie plany ma jedna z największych spółek notowanych w Warszawie?
Zarządzająca infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) mocno zwiększy wydatki. Na 2025 r. zaplanowała ogłoszenie przetargów dotyczących budowy i modernizacji linii o wartości ok. 16 mld zł.
Trump zasugerował cięcia ceł na samochody, ale wśród inwestorów utrzymuje się duża niepewność.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas