Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W tym roku Trans Polonia obserwuje w Europie rosnący popyt na przewóz płynnych ładunków chemicznych, a więc tej grupy towarów, w których transporcie się specjalizuje i uzyskuje największe przychody. Dzięki zakupowi niepełna rok temu belgijskiej firmy J. Deckers & ZN może też na występujących w branży trendach korzystać bardziej niż przed akwizycją.
– Działanie to, wraz z rozwojem własnego taboru transportowego, pozytywnie wpłynęło na wyniki grupy, która w I półroczu po raz kolejny z rzędu zanotowała wzrost potencjału segmentu chemicznego. Dzięki precyzyjnie przygotowanym planom i wnikliwej obserwacji rynku oczekujemy kontynuacji trendu i odzwierciedlenia go w wynikach finansowych spółki w II półroczu – mówi Adriana Bosiacka z zarządu Trans Polonii.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Proponuje stronie społecznej odstąpienie od przywilejów pracowniczych wynikających z zakładowego układu zbiorowego pracy. Na to muszą się jednak zgodzić wszystkie związki zawodowe działające w spółce.
W założeniach zarządu nie trafią one jednak na rynek przewozowy, a jedynie na złom. Zdecydowana większość to tabor wysoce wyeksploatowany i w bardzo złej kondycji technicznej. Ponadto część wagonów od lat nie realizuje pracy przewozowej.
Organizacje reprezentujące wykonawców i producentów w sektorze kolejowym domagają się pilnej zmiany obecnego modelu finansowania inwestycji infrastrukturalnych.
Widmo kolejnych zwolnień powoduje, że załoga, poprzez organizacje związkowe, szuka wszelkich możliwych sposobów na uratowanie miejsc pracy i na wyjście spółki na prostą. Szczególnie duże oczekiwania kierowane są w stronę rządu.
Akcjonariusze Wieltonu przegłosowali uchwały dotyczące emisji 10 mln akcji serii E i prawie 3,4 mln akcji serii F bez prawa poboru.
W tym roku pracę ma stracić do 1041 pracowników, a w przyszłym do 1388 osób. Jesienną ubiegłego roku, także w efekcie zwolnień grupowych, pracę straciło 3665 pracowników. Było to rezultatem m.in. systematycznie pogarszającej się kondycji spółki.