TTMS wraca do planów debiutu na GPW

Transition Technologies MS złożyło do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o wznowienie postępowania prospektowego w związku z rozważaną ofertą publiczną akcji.

Publikacja: 10.07.2024 10:57

TTMS wraca do planów debiutu na GPW

Foto: Adobestock

Po kilku kwartałach totalnego zastoju na rynku IPO pojawiają się wreszcie pierwsze optymistyczne sygnały. Rynek czeka na dużą ofertę publiczną Żabki, która  - według nieoficjalnych informacji – planowana jest na wrzesień i może być największym IPO od czasu debiutu Allegro w 2020 r. Dziś na rynek trafiła kolejna pozytywna informacja dotycząca rynku pierwotnego: swoje plany wznawia Transition Technologies MS, czyli spółka IT specjalizująca się w outsourcingu.

TTMS planuje dalsze przejęcia

Wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego TTMS został złożony do KNF w 2021 r. Ze względu na niesprzyjającą sytuację geopolityczną (napaść Rosji na Ukrainę) oraz związaną z tym dużą zmienność rynków finansowych postępowanie zostało zawieszone w marcu 2022 r.

 - Od początku działalności notujemy dynamiczne wzrosty przychodów. Zwłaszcza w ostatnich dwóch latach znacząco urośliśmy zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje. Przejęliśmy dwie zagraniczne spółki w Danii i Szwajcarii, założyliśmy spółkę w Indiach i zwiększyliśmy zatrudnienie do blisko 800 osób na koniec 2023 r. Ze względu na panujące tendencje rynkowe, związane z dynamicznym postępem technologicznym, jesteśmy przekonani, że rynek na którym działamy ma bardzo dobre perspektywy rozwoju – komentuje Sebastian Sokołowski, prezes TTMS. Dodaje, że spółka planuje dalszy rozwój, również przez przejęcia.

- Doświadczenie w przejmowaniu firm już mamy. Na początku tego roku kupiliśmy szwajcarską spółkę Pixel Plus, a w 2021 r. duńską spółkę ConCor (obecnie TTMS Nordic) - dodaje prezes.

Jakie wyniki ma TTMS?

TTMS jest częścią informatycznej grupy Transition Technologies. Działa w Polsce oraz na wielu rynkach międzynarodowych, w tym poprzez zagraniczne biura i spółki zależne w Danii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Indiach i Malezji.

Na koniec 2023 r. TTMS miał 217,1 mln zł skonsolidowanych przychodów wobec 183,4 mln zł rok wcześniej i 136 mln zł w 2021 r. Debiutant chce być spółką regularnie wypłacającą akcjonariuszom dywidendę. Zarząd zamierza, w zależności od sytuacji finansowej spółki, rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w kwocie co najmniej 50 proc. zysku netto.

Głównym akcjonariuszem TTMS jest spółka Transition Technologies (ponad 33,4 proc.). Pozostali akcjonariusze to Sebastian Sokołowski, prezes TTMS (20 proc.), po 16,7 proc. mają Konrad Świrski, prezes TT oraz Tomasz Gilarski, współzałożyciel Grupy TT. Po 6,6 proc. mają członkowie zarządu TTMS Adam Kaczmarczyk i Krzysztof Zapała. Szczegóły IPO nie są jeszcze znane.

Technologie
Dystrybutorzy i producenci filmów w Polsce biją finansowe rekordy. Oto powód
Materiał Promocyjny
Financial Controlling Summit
Technologie
Abonenci Orange płacą więcej. Ale to nie wystarczyło. Jest decyzja zarządu
Technologie
Kurs akcji Ten Square Games na dnie. Analityczka: To nie jest okazja
Technologie
Program motywacyjny PlayWaya wzbudził gorące emocje
Technologie
Szef TTMS: Giełda jest jedną z opcji. Jeszcze podkręcimy tempo rozwoju
Technologie
Co dalej z cenami za internet i komórkę? Ważne prawo w Senacie