Obecnie Nolensum rozwija swój pierwszy projekt: grę „Hardware Dreams” opartą na powieści „Starość aksolotla”. Dukaj podkreśla, że od lat obserwuje jak środek ciężkości kultury przesuwa się z form opartych na piśmie na media audiowizualne.

- Duża część mojej twórczości opisywała konsekwencje takich przemian. Aż nadszedł czas, gdy przynajmniej niektóre z tych moich pomysłów zamiast na papierze, mogę realizować naprawdę, w świecie. Utworem, w którym najpełniej opisałem świat metaversów, NFTs, uniwersalnego dochodu gwarantowanego, social credit system i podobnych fenomenów była „Linia oporu” z 2010 r.- podkreśla Dukaj. Dodaje, że to właśnie z tego utworu pochodzi termin „nolensum”, oznaczający sytuację, gdy cywilizacja technologiczna na tyle dobrze zaspokaja nasze potrzeby, że tożsamości i cele musimy sobie tworzyć sztucznie.

Plan zakłada rozwój spółki, tak aby mogła prowadzić jednocześnie kilka projektów. Niekoniecznie tylko gier. Nolensum jest powiązane (poprzez fundusz Bellwether Rocks, w którym Dukaj jest także udziałowcem i członkiem rady nadzorczej) ze spółkami zajmującymi się między innymi NFTs, kryptowalutami, metaverse i tokenizacją.

Nolensum ma pełne finansowanie na pierwsze półtora roku produkcji.

Dukaj już od pewnego czasu działa w sektorze gier. W zeszłym roku informowano o współpracy pisarza z 11bit studios - objął opiekę artystyczną nad antologią w uniwersum „Frostpunka”.