Podczas środowej sesji notowania Komputronika idą w górę. Po kilku godzinach od rozpoczęcia sesji akcje kosztują 3,4 zł, co oznacza prawie 8-proc. wzrost. Spółka poinformowała dziś o przyjęciu propozycji układowych w ramach trwającego postępowania sanacyjnego. Podkreśla, że jest to element uzgodnień dokonanych z jej czterema największymi wierzycielami. Chodzi o Santander Bank Polska, Bank Millennium, mBank i Pekao.
Komputronik podkreśla, że ze wszystkimi tymi podmiotami zostało uzgodnione, że wyrażą zgodę na objęcie układem ich wierzytelności zabezpieczonych (przy założeniu złożenia przez Komputronik propozycji układowych o przyjętej treści). Spółka zakłada, że zawarcie porozumień, potwierdzających powyższe uzgodnienia, nastąpi do końca lutego 2022 r. Propozycje układowe przewidują podział wierzycieli na dziesięć grup, wydzielonych według kryterium podmiotowego (charakterystyka działalności wierzyciela) i przedmiotowego (wartość wierzytelności podlegającym układowi). Okres wykonywania układu został określony łącznie na niemal sześć lat.
Komputronik rozpoczął sanację w marcu 2020 r. Udaje mu się poprawiać rentowność i pozycję rynkową.
- Wierzę, że wraz z końcem marca, gdy zakończy się głosowanie, sąd będzie mógł wydać postanowienie o stwierdzeniu zawarcia układu z wierzycielami. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to za kilka miesięcy powinniśmy zakończyć proces restrukturyzacji – komentuje Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika.
Zgodnie z decyzją sądu, na początku lutego zarządca ma dostarczyć wierzycielom karty do głosowania nad układem. Mają oni czas do 31 marca na pisemną decyzję czy przyjmują zaproponowane przez Komputronik warunki spłaty czy nie.