Pierwszej transakcji dokonano po godz. 10-tej. O godzinie 10.52 kurs ASEE rósł o 35 procent do 19,0 złotego przy zaledwie 74 tysiącach złotych obrotów.
Spółka, należąca do grupy Asseco Poland, nie przeprowadziła oferty publicznej. Do obrotu wprowadzono akcje serii od D (powstałe w wyniku scalenia akcji A,B,C) do M. Kapitalizacja spółki wynosi ponad 657,4 mln zł. ASEE pozyskała z rynku 21,5 miliona euro z czego walory za 15 milionów euro objął Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), zaś resztę polskie fundusze. EBOiR udzielił też spółce kredytu na 7 milionów euro.
Środki z emisji i kredytu EBOiR-u firma chce szybko wydać na przejęcia. - Środki z rynku chcemy wydać częściowo w tym roku, a częściowo w przyszłym. Myślę, że do końca 2010 roku większość tych środków spożytkujemy - powiedział w TVN CNBC prezes firmy Piotr Jeleński, do niedawna wiceprezes do spraw finansowych Asseco Poland. Dodał, że ASEE interesują spółki rentowne osiągające minimum 1 milion euro rocznego zysku. - Interesuje nas jedna spółka na rynku chorwackim i bośniackim, jedna w Kosowie i Albanii, jedna w Rumunii oraz jedna w Turcji. Najbardziej zaawanasowane rozmowy są ze spółkami działającymi w Kosowie i Rumunii - powiedział Jeleński. - Zależy nam by na każdym rynku, a mówimy o 10 państwach być przynajmniej w pierwszej trójce - oznajmił.
Grupa ASEE jest największym podmiotem w Europie Południowo-Wschodniej pod względem przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży własnego oprogramowania i usług w tym segmencie.
Bałkański filar grupy Asseco Poland, to dziewiąta spółka, która zadebiutowała w tym roku na głównym rynku warszawskiego parkietu. Po ofercie nowi akcjonariusze mają 15 procent kapitału, zaś udział Asseco Poland spadł do 55 procent.