TV Puls i Point Group też zainteresowane multipleksem

Nadawca Pulsu i Pulsu 2 oraz Platforma Mediowa Point Group zamykają listę firm, które zgłosiły zainteresowanie uruchomieniem nowego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej

Publikacja: 29.11.2013 17:08

Łącznie chętnych do nowego multipleksu zgłosiło się w rozpisanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej konsultacjach 19. Dziś urząd podsumował cały proces.

Już po zamknięciu pocztą dotarły opinie ITI Neovision (właściciel platformy nc+), firmy Uplink Krzysztof Zagórski, a także – to nowość – Platformy Mediowej Point Group (od dawna chce mieć telewizję, zabierała już głos w podobnych konsultacjach) oraz od nadającej już na drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej dwa kanały (Puls i Puls 2) Telewizji Puls. - Na podstawie przeprowadzonej analizy prezes UKE stwierdził, że zgłoszone zainteresowanie przekroczyło dostępne zasoby częstotliwości. Wobec tego konieczne będzie wyłonienie w drodze konkursu podmiotu, na rzecz którego dokonana zostanie rezerwacja częstotliwości dla nowego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej – podał urząd, informując też w końcu oficjalnie to, co branża podejrzewała od początku, że cały proces zainicjował Emitel (spółka nadająca stacje nadawane cyfrowo naziemnie), zgłaszając się do UKE z chęcią wykorzystania częstotliwości z zakresu 174-230 MHz z tzw. pasma trzeciego. W tej sytuacji UKE był zobowiązany do zapytania rynku czy są na nim inne zainteresowane tym dobrem firmy. - Prezes UKE przystąpi do opracowania i uzgodnienia z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji projektu dokumentacji konkursowej oraz trybu postępowania, na podstawie którego wyłoniony zostanie operator nowego multipleksu DVB-T  - podaje urząd.

Nowy konkurs to perspektywa kilku miesięcy, więc na pewno nie zostanie już rozpisany w tym roku.

Pełna lista firma, które zgłosiły zainteresowanie uruchomieniem kolejnego multipleksu naziemnej TV cyfrowej:

Agora

Alvernia Studios

BCAST

Discovery Polska

Emitel (inicjator procesu)

INFO-TV-FM

ITI Neovision

Kino Polska TV

Michał Winnicki Entertainment

Platforma Mediowa Point Group

Pressmedial

RDF2

Telestar

Telewizja Polska

Telewizja Puls

TVR

TVS

UPLINK Krzysztof Zagórski

Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe

Technologie
Start-upy bez pieniędzy. „Panuje lęk przed ryzykiem”
Technologie
Czy grozi nam cybernetyczna kapitulacja?
Technologie
Minecraft nie wystarczył. Półrocze kin pod kreską
Technologie
Jakie wyniki Orange Polska w II kwartale? Pierwsze prognozy
Technologie
Które sieci komórkowe wybierali polscy użytkownicy? Zwycięzca jest jeden
Technologie
Prywatni nadawcy powiększyli zyski. Rok TVN i Pulsu