Uwzględniając natomiast cięcie tzw. MTR (hurtowych stawek za kończenie połączeń w sieciach mobilnych), jego zdaniem, przychody mobilnych operatorów w kraju spadną o ponad 5 proc. To oznacza ubytek minimum 1,25 mld zł.
Pytel przyznaje, że grupa Zygmunta Solorza-Żaka przygotowuje się na wypadek osłabienia gospodarczego. – Obserwujemy sygnały pogarszającej?się sytuacji makroekonomicznej, choć moim zdaniem?nie dotknie ona zbytnio firm. Spodziewałbym się natomiast wzrostu bezrobocia, szczególnie wśród osób młodych – mówi.
Wczoraj na wspólnej konferencji Polkomtel i Cyfrowy Polsat ogłosiły wprowadzenie do komercyjnej oferty usługi mobilnego Internetu (LTE) o testowanej jeszcze dwa miesiące temu prędkości maksymalnej do 150 Mb/s. Obok nowego modemu Huawei, pojawiła się niższa o 30 proc. cena najmniejszego pakietu transferu danych. Wynosi ona u obu operatorów 9,9 zł (w e-sklepie). W ofertach ze średniej pułki pakiety powiększono, a abonenci mający już umowę na inną usługę z każdą z firm mogą liczyć na rabaty.
– Dziś pokazujemy, że jesteśmy gotowi do wzrostu, a oferta obu firm jest komplementarna. Technologia LTE dojrzała do etapu, w którym odpowiada przewidzianemu standardowi – podsumował Pytel. Nie zdradził wyników Polkomtelu w III kw. – Jesteśmy ciut powyżej założeń – przyznał tylko.
– W III kw. jesteśmy zadowoleni z przyrostu bazy, a IV kw. powinien być także dobry – mówiła Katarzyna Scheer, dyrektor w Polkomtelu.