Multimedia: zmiany na rynku mediów i telekomunikacji

120 tys. abonentów kablówki Multimedia Polska korzystało w końcu grudnia 2012 r. z pakietu trzech usług (Triple Play), o 13 proc. więcej niż w 2011 r. – poinformowała rpkom.pl firma kierowana przez Andrzeja Rogowskiego. To oznacza, że w IV kw. ub.r. kablówce przybyło około 3 tys. użytkowników Triple Play.

Aktualizacja: 16.02.2017 03:28 Publikacja: 09.01.2013 16:04

Jak zapowiada Andrzej Rogowski, Multimedia Polska w br. chcą mocno postawić na usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu. Jeszcze w tym kwartale operator ma zdobyć 500-tys. abonenta usługi.

rpkom.pl

III kw. 2012 r. firma zakończyła z 467 tys. internetowych RGU.

- Spodziewam się, że ten rok nie powinien obfitować w znaczące zmiany na całym rynku mediów i telekomunikacji, w tym także szerokopasmowego dostępu do Internetu – ocenił Andrzej Rogowski, nie precyzując co  ma na myśli.

- W przypadku Multimedia Polska oczekuję jednak, że to właśnie ta usługa będzie motorem napędowym wzrostu wyników spółki. Jednym z kluczowych elementów naszej strategii produktowej jest znaczące podniesienie prędkości preferowanych pakietów i koncentrację na usługach 30, 60 i 120MB, w czym upatruję możliwość  maksymalizacji sprzedaży usług internetowych - dodał.

Rogowski zapowiada też, że celem firm jest zdynamizowanie sprzedaży usługi telewizji cyfrowej. Uważa, że przyczyni się do tego możliwość zakupu telewizji cyfrowej bez pakietu analogowego. Liczy on, że Multimediom uda się przekonać do oferty telefonii stacjonarnej więcej klientów.

- W segmencie usług głosowych zakładamy utrzymanie poziomu przychodów, co przy wymuszanym przez rynek spadku ARPU w tym segmencie, możliwe będzie poprzez wzrost liczby sprzedawanych usług, zwłaszcza jeśli zapowiadane zmiany stawek MTR wejdą w życie. Byłoby to korzystne dla naszych abonentów i zachęciłoby do „powrotu" wielu klientów do korzystania z usług stacjonarnych - ocenia prezes spółki.

Po trzech kwartałach 2012 r. przychody Multimediów z usług głosowych wyniosły 94,2 mln zł, o 4 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2011 roku.

Technologie
Minecraft nie wystarczył. Półrocze kin pod kreską
Technologie
Jakie wyniki Orange Polska w II kwartale? Pierwsze prognozy
Technologie
Które sieci komórkowe wybierali polscy użytkownicy? Zwycięzca jest jeden
Technologie
Prywatni nadawcy powiększyli zyski. Rok TVN i Pulsu
Technologie
Quo vadis, sztuczna inteligencjo?
Technologie
yarrl pozyskał kolejną dużą umowę