Dla Deutsche Telekom cena za GTS za wysoka?

Negocjacje Deutsche Telekom w sprawie zakupu firmy GTS Central Europe utknęły w martwym punkcie, ponieważ strony nie mogą się porozumieć w sprawie ceny. Do spodziewanej przez rynki transakcji może nie dojść - poinformowała agencja Reutersa powołując się na źródła.

Aktualizacja: 11.02.2017 11:24 Publikacja: 09.10.2013 17:59

W czerwcu źródła informowały, że DT - w Polsce właściciel sieci komórkowej T-Mobile - jest bliski przejęcia działającej w pięciu krajach regionu firmy GTS.  Zainteresowanie kupnem GTS deklarowała również Netia SA

GTS świadczy usługi telekomunikacyjne dla klientów biznesowych. Główną siedzibę ma w Polsce. Działa też na rynkach czeskim, słowackim, węgierskim i rumuńskim.

W 2012 roku przychody grupy GTS wyniosły 387 milionów euro, a zysk EBITDA 103 miliony euro. Pod koniec maja Wall Street Journal Deutschland napisał, że Deutsche Telekom rozważa zakup firmy za 600 milionów euro.

Według informacji przekazanych Reuterowi przez dwa źródła, DT zaoferowało cenę w wysokości pięć razy zysk EBITDA. Ich zdaniem jest to za mało dla funduszu Innova Capital, właściciela GTS.

"To nie jest konieczne aktywo dla DT i tak też podeszli przy oferowaniu ceny" - powiedziała jedna z osób zbliżonych do transakcji, która chciała zachować anonimowość.

Dwie inne potwierdziły informację, że oczekiwana transakcja może nie dojść do skutku.

Należący do Deutsche Telekom T-Mobile jest w Polsce jednym z trzech dużych operatorów sieci telefonii komórkowej. Według swojej strony internetowej ma ponad 15 milionów klientów.

GTS CE to spółka portfelowa funduszu private equity Innova Capital.

Krzysztof Krawczyk, zarządzający projektem partner w funduszu odmówił komentarza, podobnie jak Deutsche Telekom i jego polska spółka-córka.

Technologie
Minecraft nie wystarczył. Półrocze kin pod kreską
Technologie
Jakie wyniki Orange Polska w II kwartale? Pierwsze prognozy
Technologie
Które sieci komórkowe wybierali polscy użytkownicy? Zwycięzca jest jeden
Technologie
Prywatni nadawcy powiększyli zyski. Rok TVN i Pulsu
Technologie
Quo vadis, sztuczna inteligencjo?
Technologie
yarrl pozyskał kolejną dużą umowę