Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dystrybutor sprzętu IT miał w I kwartale zaledwie 281,8 mln USD przychodów, czyli aż 17,7 proc. mniej niż rok temu. Zysk brutto na sprzedaży zmalał o 69 proc., do 6,89 mln USD. Mimo ograniczenia o 30 proc. kosztów zarządu i o 12,6 proc. kosztów sprzedaży strata z działalności operacyjnej sięgnęła 8,61 mln USD wobec prawie 3 mln USD zysku rok wcześniej. Na poziomie netto strata wyniosła aż 12,4 mln USD. Przed rokiem sięgała 3,38 mln USD. – Na pogorszenie naszych wyników wpływ miało słabe otoczenie rynkowe, przede wszystkim w krajach b. ZSRR, oraz rosnąca konkurencja wśród marek własnych – tłumaczy Siarhei Kostevich, dyrektor generalny Asbisu. Spółka musiała też wyprzedać część towarów z magazynu poniżej kosztów nabycia, co obniżyło wynik o 3,3 mln USD. Kolejne 3,7 mln USD strat dołożyły koszty napraw gwarancyjnych urządzeń pod marką własną Prestigio.
Przedstawiciele Asbisu deklarują, że słabe wyniki za I kwartał (patrz ramka), które doprowadziły do przeceny akcji (kurs spadł przejściowo do 1,16 zł, najniższego poziomu od pięciu miesięcy), nie powtórzą się już w kolejnych kwartałach.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?