Braster rozpoczął trzeci etap projektu

Urządzenie Braster Tester pojawi się na rynku w drugiej połowie 2016 r.

Publikacja: 29.07.2015 13:47

Spółka podpisała umowę z Politechniką Warszawską - Instytutem Systemów Elektronicznych dotyczącą realizacji trzeciego etapu prac, którego celem jest poprawa skuteczności systemu automatycznej interpretacji badań termograficznych, a także wykonanie prototypu systemu do interpretacji różnicowej historycznych badań tej samej kobiety. Spółka jest właścicielem rewolucyjnej technologii służącej do diagnostyki raka piersi.

W wyniku trwającej niespełna rok współpracy z Politechniką Warszawską powstał w pełni działający systemu do automatycznej interpretacji obrazów termograficznych. Dalszy rozwój przedsięwzięcia ma dla powodzenia projektu znaczenie strategiczne – optymalizacja prototypu systemu spowoduje wzrost skuteczności diagnostycznej. Ponadto w ramach etapu zwiększony zostanie zbiór treningowy (baza termogramów, na podstawie, których aplikacja „uczy się" rozpoznawać patologie), a także powstanie prototyp systemu do interpretacji różnicowej historycznych badań tej samej kobiety. Zgodnie z podpisaną umową termin realizacji prac upływa 1 grudnia tego roku.

- Konsekwentnie realizujemy naszą strategię. Jeszcze przed końcem roku będziemy dysponowali skutecznym, zoptymalizowanym systemem automatycznie wykrywającym patologie. Jednocześnie rozpoczynamy prace nad aplikacją, która wyraźnie wyróżnia Braster Tester na tle innych metod diagnostycznych – mam tu na myśli funkcję porównywania ze sobą kolejnych wyników badań w poszukiwaniu zachodzących zmian, co będzie potencjalnie pozwalało identyfikować zagrożenia w bardzo wczesnym stadium ich powstawania – mówi Marcin Halicki, prezes zarządu Brastera.

W czerwcu 2015 r. Braster przeniósł się z NewConnect na główny parkiet emitując akcje o wartości 39 mln zł. Pieniądze spółka chce przeznaczyć na finansowanie nowej strategii rozwoju, której celem jest wprowadzenie urządzenia Braster Tester do bezpośredniej sprzedaży dla kobiet w drugiej połowie 2016 r. Środki te będą wykorzystane również na budowę linii technologicznej, opracowanie finalnej, komercyjnej wersji urządzenia, stworzenie systemu automatycznej interpretacji badań termograficznych otrzymywanych z urządzenia Braster Tester, a także dokończenie prac związanych z wdrożeniem produktu na rynek.

W pierwszej kolejności produkt trafi na rynek polski. W 2017 r. spółka planuje rozpocząć dystrybucje w Niemczech i Wielkiej Brytanii, natomiast rok później urządzenie wejdzie do sprzedaży w kolejnych państwach Unii Europejskiej oraz Stanach Zjednoczonych. 31 sierpnia spółka opublikuje wyniki za I kwartał 2015 r.

W środę o godz. 12,30 kurs akcji spadał o 1,6 proc. do 13,11 zł. Od przenosin na rynek główny- 24 czerwca kapitalizacja spółki zmniejszyła się o 18 proc.

Technologie
Prawnik dzieci Zygmunta Solorza o sporze o sukcesję: do ugody wystarczy dobra wola
Technologie
Start-upy bez pieniędzy. „Panuje lęk przed ryzykiem”
Technologie
Czy grozi nam cybernetyczna kapitulacja?
Technologie
Minecraft nie wystarczył. Półrocze kin pod kreską
Technologie
Jakie wyniki Orange Polska w II kwartale? Pierwsze prognozy
Technologie
Które sieci komórkowe wybierali polscy użytkownicy? Zwycięzca jest jeden