Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.01.2016 05:11 Publikacja: 18.01.2016 05:11
Foto: Archiwum
Jakie są perspektywy dla rynku ochrony zdrowia? Czy w kolejnych latach rynek ten w Polsce będzie dalej rósł?
Patrząc na podstawowe parametry dotyczące wydatków na ochronę zdrowia w Polsce, mamy do czynienia z trendami, które pokazują, że rynek będzie się rozwijał. Obok segmentu publicznego oczywiście istnieje i jest współzależny rynek finansowany z pieniędzy prywatnych. Rynek ten zależny jest od tego, w jaki sposób rozwija się rynek finansowany z pieniędzy publicznych. Stara prawda jest taka, że im lepiej funkcjonuje ta część finansowana z pieniędzy publicznych, tym mniej pacjentów szuka świadczeń w segmencie prywatnym. Wydaje się, że zarówno jeden i drugi segment rynku odnotowuje tendencję wzrostową. Wynika to z kilku podstawowych czynników, jak: wzrost zamożności społeczeństwa, wzrost potrzeb zdrowotnych związanych np. ze starzeniem się ludności.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zarząd Medicalgorithmics liczy na odbudowę przychodów i powrót do rentowności.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Biegły rewident wskazuje na ograniczony dostęp do dokumentacji spółki, podwyższoną niepewność dotyczącą wyceny części aktywów oraz zdolności do kontynuowania działalności.
Lawinowy wzrost ataków i lekceważenie zagrożeń cybernetycznych uderzają w fundamenty gospodarki. Tamę temu postawić mają nowe regulacje. Jeszcze w tym kwartale zakończy się rządowy etap prac nad projektem ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas