W trakcie wtorkowej sesji papiery WP wyceniane były po około 52 zł. Tym samym od początku tego roku ich wartość wzrosła o ponad 30 proc.

- Wyniki poniżej konsensusu w trzecim kwartale 2016 r. nie powinny być postrzegane negatywnie, ponieważ wynikały z wyższych niż oczekiwano przychodów z bezgotówkowych umów barterowych, co powinno odwrócić się w czwartym kwartale 2016 r., oraz rosnących kosztów związanych z pracami nad uruchomieniem kanału telewizyjnego – wyjaśniają analitycy brokera. Poskreślają, że  w trzecim kwartale 2016 r., polski rynek reklamowy zanotował kolejne spowolnienie do zaledwie 0,5 procent, ale reklama internetowa nadal rozwijała się w tempie 7-8 procent. - Wirtualna Polska wyprzedza rynek dzięki rosnącej dywersyfikacji w e-commerce, segmencie niepodlegającym zmianom cyklicznym i będącym na ścieżce wysokiego organicznego wzrostu. Dodatkowo, wprowadzenie Big Data wyraźnie poprawia efektywność marketingu mailowego – oceniają.

Stosunkowo wysoka wycena spółki jest zdaniem analityków uzasadniona przez fakt, że Wirtualna Polska jest coraz bardziej odporna na cykliczne wahania rynku reklamowego za sprawą e-commerce, który jest oceniany za pomocą wyższego mnożnika niż firmy uzależnione wyłącznie od rynku reklamowego. Zauważają, że Wirtualna Polska ma wskaźnik EV/EBITDA na lata 2016-2018 niższy niż jego międzynarodowi konkurenci z branży portali, wyszukiwarek, e-commerce i sieci społecznościowych, a jednocześnie oferuje porównywalny dwucyfrowy wzrost i rentowność EBITDA.