Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Na GPW obecnie notowanych jest sześciu producentów gier: CD Projekt, CI Games, 11 bit studios, Vivid Games, PlayWay oraz Artifex Mundi. Jeszcze w tym roku ma do nich dołączyć m.in. Bloober Team.
– Jesteśmy w trakcie pisania dokumentu informacyjnego, właśnie wprowadzamy ostatnie korekty – informuje Piotr Babieno, prezes Bloober Teamu. Podkreśla, że termin przenosin z rynku NewConnect na regulowany uzależniony jest od dalszego postępowania Komisji Nadzoru Finansowego. – Zakładamy, że cały proces sfinalizuje się jeszcze w tym roku – dodaje. Na ten kwartał spółka zaplanowała premierę swojej największej dotychczasowej produkcji, gry „Observer". Zadebiutuje na konsolach Sony PS4, Microsoft XboxOne oraz komputerach PC. W Polsce, dzięki współpracy z Techlandem, ukaże się limitowana edycja pudełkowa gry. – Rok 2017 może się okazać dla spółki jeszcze lepszy pod względem przychodów od roku poprzedniego, co odzwierciedla plan motywacyjny – sygnalizuje prezes. Akcje dla kluczowych pracowników spółka planuje skupić z rynku, a wielkość samego programu będzie zależała od tego, czy wypracuje w 2017 r. 10, 15 czy 20 mln zł zysku netto.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.