1,38 mln numerów komórkowych przeniesiono w ciągu trzech pierwszych kwartałów tego roku z sieci do sieci – wynika z naszych szacunków na podstawie danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej. To o ok. 10 proc. mniej niż w tym samym okresie 2017 r., obejmującym debiut giełdowy Playa.
Marki Solorza w ofensywie
Według UKE w samym III kwartale br. operatora zmieniło prawie 449,6 tys. numerów telefonii mobilnej. To o 15 proc. mniej niż rok wcześniej. Spadek może być efektem tzw. wysokiej bazy. Rok temu przenosin było o kilkanaście procent więcej niż w III kw. 2016 r.
Najlepszy wynik przenoszenia numerów komórkowych kolejny raz należał do wirtualnego operatora Premium Mobile (15,67 tys. nad kreską w III kw. br.), powiązanego kapitałowo od tego roku z Grupą Cyfrowy Polsat i Zygmuntem Solorzem. Najsłabszy rezultat osiągnął zaś (23,96 tys. na minusie) Orange Polska.
Grupa Cyfrowy Polsat i bez Premium Mobile była w III kw. br. liderem przenosin, jeśli chodzi o ostateczny ich wynik: jej bilans to ponad 18 tys. pozyskanych numerów komórkowych. Sieć mobilna Plus na czysto pozyskała w ten sposób 10,85 tys. numerów, spółki z grupy Netii (nadal jest MVNO Playa) prawie 3,2 tys. numerów, a Aero2 4,54 tys. numerów. Niewielkie ujemne wyniki odnotowały marki Cyfrowy Polsat i Sferia.