Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.12.2019 05:10 Publikacja: 18.12.2019 05:10
Foto: Adobestock
Ten rok mogą zaliczyć do udanych i sygnalizują, że kolejny też zapowiada się dobrze. Dobre wyniki finansowe mają odzwierciedlenie w wycenach. WIG-informatyka w tym roku radzi sobie zdecydowanie lepiej niż szeroki rynek. We wtorek indeks branżowy zyskiwał prawie 1 proc. i był na poziomie ponad 2,7 tys. pkt. Rok zaczynał od niespełna 2 tys. pkt. Jest już wyżej niż podczas szczytu ostatniej hossy z 2007 r.
Największy udział w tym indeksie ma grupa Asseco. Notowania spółki matki mają za sobą solidne zwyżki i wśród analityków dominuje obecnie pogląd, że bieżąca wycena rynkowa już oddaje wartość fundamentalną spółki. Wskazują na to również rekomendacje. Średnia cena docelowa dla akcji Asseco, z raportów, które w ostatnich tygodniach trafiły na rynek, jest zbliżona do aktualnego kursu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Decyzja Ministerstwa Finansów o kapitałowym wsparciu spółek pracujących nad zaawansowanymi technologiami może ożywić najbardziej perspektywiczną część rodzimego ekosystemu start-upowego. Może. Bo, aby plan się powiódł, potrzeba więcej działań.
Mamy ambicję, żeby z każdą nową grą sięgać coraz wyżej i to dotyczy również czwartej części „Wiedźmina” – mówi Piotr Nielubowicz, CFO, członek zarządu CD Projektu.
Producent gier zarobił na czysto w I kwartale 2025 r. o 15 proc. więcej niż rok temu. Wynik netto wsparły dodatnie różnice kursowe. Motorem biznesu nadal jest aplikacja Unsolved.
Zarząd informatycznej firmy ma nadzieję na sfinalizowanie kolejnego przejęcia. Płacić za nie chce akcjami, a akcjonariuszom proponuje dodatkową dywidendę.
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomeratem finansowym w naszej części Europy. Jak giełdowa historia PZU wygląda z perspektywy czasu i jakie plany ma jedna z największych spółek notowanych w Warszawie?
Polska ma się stać zagłębiem najbardziej zaawansowanych technologii, niezależnym od zagranicznych dostawców. Wehikułem tej idei ma być PFR Deep Tech. Co na to eksperci?
W bieżącym roku motorem poprawy wyników mają być rosnące segmenty przemysłowy i wojskowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas