Virgin Mobile Polska, wirtualna sieć komórkowa, w którą zainwestował m.in. Łukasz Wejchert, nadal nie wyklucza wejścia na giełdę. Na razie wciąż czeka na decyzję Playa. – Pierwsza połowa 2020 roku to okres, w którym Play ma możliwość skorzystania z opcji call przewidzianej umową ze stycznia 2018 roku. Tak więc od odpowiedzi na pytanie: „czy małżeństwo, czy rozwód", będą zależały dalsze kroki – mówi Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska.
Ważne przychody
Play otrzymał opcję zakupu udziałów firmy, zgadzając się jednocześnie na nowe warunki płatności za korzystanie z jego infrastruktury, które uiszcza MVNO. Wycena Virgin ma się opierać na przychodach tej firmy skorygowanych o „pewne elementy". W sprawozdaniu finansowym za III kwartał ub.r. Play Communications podał, że zakup udziałów odbędzie się najprawdopodobniej po „cenie godziwej", dlatego też zdaniem telekomu sama opcja, jako instrument, jest warta zero.
Jaki był dla Virgin Mobile Polska miniony rok?
– To był rok stabilizacji dla całego rynku telekomunikacyjnego. W wypadku Virgin Mobile stał on pod znakiem przedefiniowania niektórych ofert (Freemium) i uproszczenia korzystania z nich – mówi Piotrowska-Oliwa. Dodaje, że powodem do zadowolenia jest ostateczny pozytywny bilans numerów komórkowych Virgin. Tu warto zauważyć, że plus ten nie był zbyt duży.
Według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej ta wirtualna sieć pozyskała na czysto 926 numerów. Był to dziewiąty wynik na tle MVNO.