Jej wiceprezes Mariusz Babula uzasadnia, że GPW jest naturalnym środowiskiem dla firm o technologicznym i eksportowym profilu. – A my bez wątpienia do tego grona się zaliczamy. Ponadto, uzyskując status spółki publicznej, realizujemy nasze zobowiązanie wobec akcjonariuszy mniejszościowych – deklaruje.
Postanowienia listu intencyjnego obowiązują do końca października 2020 r. W przypadku podpisania umowy inwestycyjnej połączenie ma zostać dokonane poprzez przeniesienie całego majątku spółki Zortrax na Corelens w zamian za akcje, które Corelens wyemituje dla akcjonariuszy po cenie jednostkowej nie wyższej niż 1,26 zł. Po emisji dotychczasowi akcjonariusze spółki Zortrax będą kontrolować co najmniej 97 proc. akcji Corelensu. Natomiast dotychczasowa działalność tej ostatniej firmy (dostarczanie rozwiązań dla branży okulistycznej) ma zostać wygaszona.
Zortrax zajmuje się drukiem. Podaje, że jego urządzenia są wykorzystywane przez tysiące klientów w ponad 100 krajach. Sprzedaż zagraniczna stanowiła w 2019 r. 90 proc. przychodów grupy. Wyniosły one 39,9 mln zł. kmk