Ogółem widzowie stacji należących do grupy (Kino Polska, Stopklatka, Kino TV, Zoom i Kino Polska Muzyka) spędzali też przed ekranami więcej czasu. W ub.r. było to średnio 43 minuty i 13 sekund dziennie. To o około 5 proc. więcej niż w 2020 r. Kino Polska TV zwraca przy tym uwagę, że taki wynik udało się osiągnąć w czasie, gdy średni czas spędzania czasu przed telewizorem dla całego rynku spadł o ponad 5 proc.
To nie znaczy jednak, że większą popularnością cieszyły się wszystkie stacje telewizyjnej spółki giełdowej.
W ub.r. duże wzrosty udziału w rynku oglądalności zanotowały kanały filmowo-serialowe: Kino Polska (+28,1 proc.), Kino TV (+23 proc.) i Stopklatka (+14,1 proc.).
Jeśli chodzi o czas przed ekranem, to najlepszy wynik pod względem wzrostu należał do Kino TV (plus 13,5 proc.). Mocniej angażowały widzów także Kino Polska (+10,4 proc.) i Stopklatka (+9,6 proc.).
Natomiast Zoom TV i Kino Polska Muzyka zanotowały spadki widowni względem 2020 r. – odpowiednio o 10 proc. i 16,1 proc. Mimo to Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV, uważa, że miniony rok był dla grupy pod wieloma względami udany. – Od 2022 r. obsługujący nas broker reklamowy Polsat Media korzysta już z nowej grupy rozliczeniowej 16–59. Nasze wewnętrzne estymacje wskazują, że dzięki temu udział w rynku kanałów grupy znacznie się zwiększy – mówi Levent Gültan, członek zarządu spółki ziu