Reklama

Podatek od zysków rzuca cień na PGG

Gigant górniczy miał w 2022 r. 2,5 mld zł zysku netto. Rok wcześniej była to strata 3,8 mld zł.
Podatek od zysków rzuca cień na PGG

Foto: Shutterstock

Firma skupiająca najwięcej kopalń węgla kamiennego w Polsce nie jest co prawda spółką giełdową, ale jej wpływ na inne podmioty giełdowe w branży energetycznej i przemysłowej jest jednak ogromny. Na koniec grudnia 2022 r. PGG posiada 51,5 proc. udziału w krajowym rynku węgla energetycznego i 42 proc. w rynku węgla ogółem. W grupie wydobyto w 2022 r. 22,3 mln ton węgla oraz sprzedano 21,9 mln ton. Dla porównania, wydobycie ogółem w naszym kraju wynosiło 52,8 mln ton.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama