W tym roku popyt na asfalty i produkty asfaltowe w Polsce powinien być przynajmniej na poziomie z ubiegłego roku. Takie deklaracje składają m.in. firmy zajmujące się budownictwem drogowym, dla których są to podstawowe produkty niezbędne przy realizacji podpisanych kontraktów.
Budimex ocenia, że w kolejnych latach zapotrzebowanie nie powinno znacząco się zwiększyć, mimo że nastąpi wzrost zakresu realizowanych przez grupę robót nawierzchniowych. – Od lat Budimex prowadzi odpowiedzialną politykę gospodarowania materiałami pochodzącymi z recyklingu i to właśnie ten aspekt będzie coraz wyraźniej oddziaływał na rynek. Spółka obecnie pracuje nad nowatorskimi mieszankami mineralno-asfaltowymi, w których udział materiałów z recyklingu będzie wynosił około 50 proc. – twierdzi Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimeksu. Jego zdaniem dalszy rozwój tej technologii powinien w przyszłości znacząco ograniczyć popyt rynku na produkty asfaltowe w Polsce, chroniąc zasoby naturalne i środowisko.