Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.07.2018 05:15 Publikacja: 18.07.2018 05:15
Foto: materiały prasowe
Polskie kopalnie zwiększają nakłady na inwestycje, zapychając portfele zleceń firm okołogórniczych. Famur podpisał właśnie umowę na wynajem Jastrzębskiej Spółce Węglowej na trzy lata 14 kombajnów chodnikowych wraz z pełnym wyposażeniem i serwisem. Kontrakt ten, wart ponad 107 mln zł netto, jest jednym z największych w branży w tym roku.
Kombajny Famuru trafią do kopalni Borynia – Zofiówka – Jastrzębie i Pniówek. Producent maszyn umożliwi też JSW korzystanie z transmisji danych i pełnego monitoringu pracujących urządzeń. Te dodatkowe usługi to sposób na uatrakcyjnienie oferty. – Umowy z JSW to potwierdzenie, że wprowadzenie do naszej oferty takich kompleksowych rozwiązań do drążenia chodników jest właściwą decyzją – komentuje Dawid Gruszczyk, wiceprezes Famuru.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Koncern więcej zarabia pomimo trudnych warunków rynkowych. To konsekwencja poprawy efektywności i wewnętrznych wskaźników, zwłaszcza na działalności dotyczącej wydobycia ropy i gazu oraz produkcji rafineryjnej.
Jak przekazała spółka, 8 maja br. w siedzibie Spółki odbyło się pierwsze spotkanie rozpoczynające rozmowy nad wypracowaniem jednolitego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Bumech uważa za bezzasadny wniosek o cofnięcie koncesji na wydobycie w kopalni Silesia, który według doniesień medialnych został złożony do ministra klimatu i środowiska przez Fundację Frank Bold. Spółka w komentarzu dla „Parkietu” odniosła się do stawianych zarzutów.
Realizacja unijnych celów związanych z ograniczeniem emisji CO2 powinna być wydłużona w czasie, realizowana przy zastosowaniu różnych technologii i wspierana finansowo. Musi też być zapewniona konkurencyjność i bezpieczeństwo europejskich firm.
Wyzwania przed branżą to m.in. rola w finansowaniu gospodarki, transformacji energetycznej i rozwoju firm, a także obciążenia regulacyjne i podatkowe.
Prawnicy z Frank Bold złożyli do ministra klimatu i środowiska wniosek o cofnięcie koncesji na wydobycie w kopalni Silesia należącą do Bumechu.
Prawnicy z Frank Bold złożyli do ministra klimatu i środowiska wniosek o cofnięcie koncesji na wydobycie w kopalni Silesia należąca do Bumechu. Kopalnia miała przestać naprawiać szkody i wypłacać należności za szkody górnicze wynikające z zawartych ugód, czym ma naruszać - zdaniem organizacji - zasady koncesji i stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców Goczałkowic-Zdroju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas