Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 14.06.2019 05:12 Publikacja: 14.06.2019 05:12
Foto: Adobestock
Ta wartość obejmuje nominalne zużycie zarówno surowca wysokometanowego, jak i zaazotowanego, dlatego jest większa, niż podawana przez krajowe instytucje. Nie zmienia to faktu, że konsumpcja błękitnego paliwa znowu wzrosła, tym razem o 2,9 proc., i w związku z tym powtórnie zanotowaliśmy rekordowy popyt.
Warto przy okazji zauważyć, że w 1994 r. zużycie błękitnego paliwa było w Polsce o połowę, a w 2007 r. o jedną czwartą niższe niż obecnie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Już tylko nieco ponad 1,4 mld zł zostało w tzw. funduszu na trudne czasy. Jeszcze w 2023 r. było tam 5,7 mld zł. Spółka znów sięga głębiej po oszczędności.
Koncern więcej zarabia pomimo trudnych warunków rynkowych. To konsekwencja poprawy efektywności i wewnętrznych wskaźników, zwłaszcza na działalności dotyczącej wydobycia ropy i gazu oraz produkcji rafineryjnej.
Jak przekazała spółka, 8 maja br. w siedzibie Spółki odbyło się pierwsze spotkanie rozpoczynające rozmowy nad wypracowaniem jednolitego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Bumech uważa za bezzasadny wniosek o cofnięcie koncesji na wydobycie w kopalni Silesia, który według doniesień medialnych został złożony do ministra klimatu i środowiska przez Fundację Frank Bold. Spółka w komentarzu dla „Parkietu” odniosła się do stawianych zarzutów.
Realizacja unijnych celów związanych z ograniczeniem emisji CO2 powinna być wydłużona w czasie, realizowana przy zastosowaniu różnych technologii i wspierana finansowo. Musi też być zapewniona konkurencyjność i bezpieczeństwo europejskich firm.
Prawnicy z Frank Bold złożyli do ministra klimatu i środowiska wniosek o cofnięcie koncesji na wydobycie w kopalni Silesia należącą do Bumechu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas