Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 07:20 Publikacja: 22.11.2024 06:00
Foto: Adobe Stock
Większość biotechnologicznych spółek w czwartek na GPW taniała, pogłębiając przestrzeń pomiędzy kursami a cenami docelowymi z rekomendacji. Dwucyfrowy potencjał zwyżki implikują raporty m.in. dla Ryvu, Selvity czy Celonu.
Walory tej ostatniej spółki w czwartek taniały o ponad 4 proc. Na rynek trafił raport za III kwartał – wyniki całkowicie rozminęły się z oczekiwaniami rynku. Przychody podbiło duże zdarzenie jednorazowe (rozpoznanie przychodu z tytułu przeniesienia praw do projektu Falkieri). Podczas konferencji prezes i wiodący akcjonariusz Maciej Wieczorek zapowiedział, że Celon planuje wprowadzić nowe leki kardiometaboliczne. Liczy też na rozwój segmentu leków generycznych. Gros pytań dotyczyło projektu Falkieri. Została zakończona druga faza badań klinicznych, a trzecia ma się rozpocząć w 2025 r.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niska baza z 2024 roku i pozytywny wpływ walut powinny wspierać dynamikę wyników platformy e-commerce – ocenił analityk Noble Securities w odtajnionej dziś rekomendacji z 22 kwietnia.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Mimo bardzo udanego pod względem stóp zwrotu I kwartału inwestorzy handlujący na krajowym rynku nie mogą narzekać na brak atrakcyjnie wycenianych spółek. W których analitycy widzą potencjał?
W najnowszym miesięcznym raporcie analitycy wskazali spółki, które powinny zachowywać się lepiej i gorzej od rynku. W tej drugiej grupie są Enea, PGE i JSW. A na kogo warto postawić?
Według analityków Domu Maklerskiego BDM akcje Elektrotimu mają przestrzeń do poprawy notowań. Dlatego nadal rekomendują „akumuluj” podnosząc cenę docelową do 47,70 zł.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Podkreślając niską wycenę studia oraz utrzymującą się zdolność do generowania wysokich przepływów pieniężnych, uważamy że akcje mają w sobie potencjał - czytamy w raporcie Noble Securities.
Z najnowszego raportu analityków Domu Maklerskiego BDM wynika, że akcje Torpolu są niedowartościowane. Dlatego zmienili zalecenie na „kupuj” podwyższając cenę docelową do 45,10 zł.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas