Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.07.2021 10:39 Publikacja: 03.07.2021 10:19
8 zdjęć
ZobaczFoto: GG Parkiet
W czerwcu portfele ekspertów od analizy fundamentów spółek radziły sobie ze zmiennym szczęściem. Najpierw tempo zwyżek głównych indeksów wyraźnie wyhamowało, a w samej końcówce miesiąca czekała na nie niemiła niespodzianka w postaci korekty, która zabrała część wcześniej wypracowanych zysków. Jej źródłem okazały się pesymistyczne wieści z frontu walki z koronawirusem. Obawy inwestorów dotyczyły skutków rozprzestrzeniania się jego nowego wariantu, Delty, który może doprowadzić do przywrócenia niektórych pandemicznych obostrzeń. Część krajów już zresztą zdecydowała się na taki krok. Taki scenariusz oznaczałby kłopoty dla branż najmocniej zagrożonych negatywnymi skutkami pandemii, osłabiając skalę oczekiwanego odbicia w gospodarkach w tym roku. W efekcie po ustanowieniu przez indeks WIG historycznego szczytu notowań warszawska giełda musiała stawić czoła wyprzedaży, uderzając z większą lub mniejszą siłą we wszystkie segmenty rynku.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wytypowane przed miesiącem przez analityków spółki przyniosły zyski, ale nie na tyle duże, by prześcignąć WIG, który po raz trzeci z rzędu okazał się lepszy. Czy firmy wytypowane na następny miesiąc pomogą dogonić rynek?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
– Optymizm inwestorów, który pchał w górę indeksy w I kwartale, zaczyna gasnąć – uważa Marcin Materna, dyrektor departamentu analiz w BM Banku Millennium.
– Spółki z WIG20 nie wyczerpały jeszcze swojego potencjału, ale więcej do zaoferowania mają te notowane na szerokim rynku – uważa Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu analiz i doradztwa w Noble Securities.
Eksperci szukają zysków przede wszystkim na szerokim rynku, który w lutym okazał się bardzo kapryśny. Czy spółki, na które postawili w marcu, pozytywnie przełożą się na stopy zwrotu ich portfeli?
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Wytypowane przed miesiącem spółki przyniosły portfelom zyski, ale nie na tyle duże, by wyprzedzić WIG. Czy pomysły inwestycyjne naszych ekspertów na luty pozwolą pokonać rynek?
Mimo zmiennych nastrojów na krajowym rynku akcji najbardziej zyskowne portfele typujących ekspertów przyniosły dwucyfrowe stopy zwrotu w całym 2024 roku. Na które spółki postawili w styczniu?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas