Podatek od odsetek i dyskonta obligacji. Co to za „twór”?
Kto będzie musiał rozliczyć się z odsetek od obligacji?
Jaki obligacji dotyczy ta sprawa?
Z czym dokładnie będą musieli zmierzyć się inwestorzy?
Aktualizacja: 01.05.2025 17:54 Publikacja: 23.01.2024 10:45
Przemysław Wierzbicki, adwokat, wspólnik w KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki
Foto: materiały prasowe
Podatek od odsetek i dyskonta obligacji. Co to za „twór”?
Kto będzie musiał rozliczyć się z odsetek od obligacji?
Jaki obligacji dotyczy ta sprawa?
Z czym dokładnie będą musieli zmierzyć się inwestorzy?
Czy będą mogli oni liczyć na jakąś pomoc ze strony pośredników?
Jak prawidłowo rozliczyć się z podatku? Jakich formularzy PIT użyć?
Kto jest winny całemu zamieszaniu?
Stan prawny na 2024 r. Znów czeka nas zamieszanie czy problem został rozwiązany?
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
W ostatnich dniach nastroje na rynkach wyraźnie się poprawiły. Świetnie prezentuje się m.in. polski rynek. WIG przebił poziom 100 tys. zł, a WIG20 ustanowił nowy rekord hossy. Czy ten optymizm jest uzasadniony? Zastanawiamy się nad tym w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicza jest Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao. W trakcie programu pytamy m.in.:
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Tomasz Bursa, doradca inwestycyjny, wiceprezes OPTI TFI, był gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”.
Zapowiedź możliwości obniżek stóp procentowych przełożyła się na spadek stawek WIBOR i wzrost notowań deweloperów mieszkaniowych. Czy wracamy do czasów rosnącej sprzedaży i cen?
Prezes NBP zadeklarował, że stopy jednak mogą być w Polsce obniżane, i to już może w maju. Efektem redukcja stawek WIBOR. Jaka przyszłość czeka deweloperów po kilku kwartałach postu? Czy cykl się odwróci, popyt powróci, a ceny znów będą rosnąć? O tym Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka działu badań rynku mieszkaniowego Otodom Analytics.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Nastroje na światowych rynkach w ostatnich dniach wyraźnie się poprawiły. Indeksy odbiły w górę. Rosną ceny surowców i towarów. Na jakie z nich postawić? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz XTB. Naszego gości pytaliśmy m.in.:
Cła zmieniają się w tym tygodniu z dnia na dzień. Jak firmy mogą przygotować się do eksportu towarów? Na to pytanie odpowiada dziś Marcin Majewski, ekspert ds. handlu zagranicznego i ceł w PwC. Kluczowe są klasyfikacja taryfowa i pochodzenie towarów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas