Reklama

Skarb na targu staroci

Kupujący powinien znać się na tym, co kupuje.
Tanio kupiono nieprzyzwoitą akwarelę Mai Berezowskiej.

Tanio kupiono nieprzyzwoitą akwarelę Mai Berezowskiej.

Foto: Archiwum

Dlaczego na krajowym rynku antykwarycznym najsilniejsza jest branża numizmatyczna? Między innymi z uwagi na bogactwo oferty. Warszawskie Centrum Numizmatyczne (www.wcn.pl) ma już skarby na wrześniową aukcję. Są tam rzeczy poszukiwane przez kolekcjonerów lub inwestorów. Natomiast laika wprawią one w zdumienie.

Są na przykład czyste arkusze papieru, na którym rząd powstania styczniowego wydrukować miał banknoty, ale nie wydrukował... Papier jest w idealnym stanie, widnieją na nim znaki wodne. Czym się tu podniecać? Koneser natychmiast rozpozna gramaturę papieru, wytwórnię. Po rozmiarze arkusza powie, ile banknotów miało być na nim wydrukowanych. Tu liczy się pasja!

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama