Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Gabinet kolekcjonera sztuki.
Odwiedza cię prestiżowy kontrahent ze świata. Chcesz mu w Polsce pokazać coś ekstra. Jest wymarzona okazja! W prywatnym muzeum sztuki artystów Ecole de Paris w Konstancinie (www.villalafleur.com) otwarto parę dni temu nową wystawę na światowym poziomie. Wydano dwujęzyczny superalbum. Każdy może obejrzeć skarby, wystarczy zatelefonować i zapowiedzieć wizytę. Poznamy tu światowych artystów, których dzieła są atrakcją najlepszych aukcji Sotheby's czy Christie's. To przeważnie malarze lub rzeźbiarze, którzy wyemigrowali z Polski na przełomie XIX i XX wieku lub później, np. Mojżesz Kisling, Jan Lambert-Rucki, Louis Marcoussis. Ich dzieła osiągają rekordowe ceny na międzynarodowym rynku. Na parterze po prawej warto obejrzeć jedyne w kraju dzieło Modiglianiego. To rysunkowy portret słynnego w świecie marszanda Leopolda Zborowskiego, poety ze Lwowa... Prezentowani tu artyści spędzili młodość nad Wisłą, tu kończyli Akademie Sztuk Pięknych i przez lata emigracji tęsknili za Polską, co wynika z ich listów lub wspomnień. W Polsce ich nazwiska najczęściej są anonimowe.
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Rada Polityki Pieniężnej znów obniżyła stopy procentowe. W sumie spadły one już o 175 punktów bazowych. Stopa re...
Co trzeci respondent biorący udział w badaniu BIG InfoMonitor i BIK twierdzi, że Polacy w sferze finansowej nie...
Zła wiadomość jest taka, że przez ostatnich 12 miesięcy zdecydowana większość deweloperów mieszkaniowych obecnyc...
Wzrost sprzedaży detalicznej spowodował osłabienie tempa przyrostu oszczędności – we wrześniu przybyło mniej niż...
Europejska Emerytura, czyli pierwszy polski Ogólnoeuropejski Indywidualny Produkt Emerytalny (OIPE), ruszyła dwa...
Wyniki banków za III kwartał powinny być wciąż znakomite. Ale wcale nie musi to poprawić ich notowań na giełdzie...