Polska stała się pod koniec września pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, który awansował w klasyfikacji firmy FTSE/Russell z grona rynków wschodzących do grupy rynków rozwiniętych. Doceniono m.in. naszą infrastrukturę rynkową, otoczenie regulacyjne i jakość rynku kapitałowego. Czy w ślad za Polską pójdą jednak inne rynki naszego regionu? Niewątpliwie warszawska giełda wyróżnia się na tle Europy Środkowo-Wschodniej pod względem wielkości i płynności rynku. Awans innych krajów naszego regionu do grona rynków rozwiniętych może być więc dużo bardziej pracochłonny.