Książki w banku | Nest Bank rozpoczął 1 lipca ogólnopolską akcję „Książka za książkę" – wszystkie placówki zostały wyposażone w specjalną skrzynkę do wymiany książek, z której będzie mógł skorzystać każdy, niezależnie czy jest klientem banku, czy nie. Akcja wymiany książek w Nest Banku nawiązuje do idei bookcrossingu polegającej na wymianie książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych lub specjalnie przygotowanych punktach. Bookcrossing ma na celu popularyzowanie czytelnictwa i zachęcenie do dzielenia się niepotrzebnymi książkami.
Kłopot z kantorem | Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje o skargach na działalność Fritz Group SA dotyczących opóźnień w realizowaniu zobowiązań finansowych wobec klientów. UKNF podjął czynności w celu weryfikacji, czy działając w charakterze krajowej instytucji płatniczej, Fritz Group SA nadal spełnia wymogi, od których uzależnione jest wydanie zezwolenia na prowadzenie takiej działalności, a w szczególności, czy zapewnione jest ostrożne i stabilne zarządzanie tą działalnością.
Wycofane rachunki | Alior Bank poinformował, że 13 lipca br. wycofał ze sprzedaży rachunki HAIZ (ROR oraz konto oszczędnościowe). Dotychczasowi klienci HAIZ nadal mogą korzystać ze swoich rachunków poprzez bankowość internetową, aplikację mobilną „Alior Bank" oraz dokonywać płatności kartami. Aplikacja HAIZ jest komunikatorem finansowym, który poza funkcją czatu pozwala w prosty sposób przekazywać środki finansowe pomiędzy użytkownikami. Przeznaczona była głównie dla rodziców oraz ich dzieci w dowolnym wieku, jednak korzystać z niej mógł każdy.
Karta wielowalutowa | Od 17 lipca każdy posiadacz Konta Jakże Osobistego i Konta Elitarnego w Alior Banku oraz przypisanej do niego karty debetowej będzie się mógł jednocześnie stać właścicielem karty wielowalutowej. Wystarczy założyć przynajmniej jedno konto walutowe, podłączyć je do konta głównego i aktywować usługę. Tym sposobem dotychczasowa karta debetowa będzie służyć klientom Alior Banku także przy płatnościach w obcej walucie bez obaw o dodatkowe koszty przewalutowania. Przy użyciu karty wielowalutowej mogą być obsługiwane aż cztery rachunki. Warunkiem koniecznym jest posiadanie standardowego ROR prowadzonego w złotych. Kolejne trzy, pozostawione do wyboru klientów, to bezpłatne konta walutowe w euro, dolarach oraz funtach brytyjskich. Usługa Alior Banku jest bezpłatna. Można aktywować ją w bankowości internetowej i mobilnej oraz w oddziale banku.