Rentowności obligacji stabilne, złoty lekko słabszy

W poniedziałek przed południem ceny obligacji nie zmieniły się wobec piątkowego zamknięcia, zaś złoty lekko osłabiał się wobec euro. Mała aktywność na rynku walutowym z powodu święta w Wielkiej Brytanii i USA, sprawia, że nawet niewielkie transakcje mogą poruszyć kursem złotego, powiedzieli dealerzy.

Publikacja: 25.05.2009 11:42

Rynek papierów skarbowych oczekuje na wyniki poniedziałkowej aukcji bonów. - Dziś mamy święto w Wielkiej Brytanii i USA, więc rynek będzie płytki, a nieznaczne transakcje wpływać na kurs. Jutro inwestorzy zagraniczni powrócą na rynek, a obroty i płynność wzrosną - powiedział dealer walutowy w jednym z warszawskich banków.

Za większość obrotów na rynku złotego odpowiadają zwykle zagraniczni uczestnicy rynku.

Rentowności obligacji w poniedziałek przed południem nie zmieniły się wobec piątkowego zamknięcia. Rynek oczekuje na dzisiejsze wyniki aukcji 52-tygodniowych bonów skarbowych, na której Ministerstwo Finansów (MF) zaoferuje papiery za 2,0-2,5 miliarda złotych.

- Mamy aukcję bonów, na której jest całkiem duża podaż. Ministerstwo nie powinno mieć problemów ze sprzedażą bonów, szczególnie że pod koniec tygodnia mieliśmy wzmożony popyt na krótkie papiery - powiedział dealer długu w jednym z warszawskich banków.

- Oczekujemy średniej rentowności na poziomie około 5 procent, (...) maksymalnej 5,07 procent. Spodziewamy się dużego popytu na aukcji - napisali zaś w raporcie analitycy Banku Pekao SA.

Do czasu środowej decyzji Rady Polityki Pieniężnej (RPP), na której - sądzą analitycy - Rada nie zmieni stóp, rynek pozna jeszcze we wtorek dane o dynamice sprzedaży detalicznej i poziomie bezrobocia w kwietniu.

Okiem eksperta
Nowa rzeczywistość dla górników złota
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Okiem eksperta
Ruchy popytowe na indeksach dotarły do ważnych barier podażowych
Okiem eksperta
WIG nie przejmuje się premierem
Okiem eksperta
Jest rekord. Po korekcie na warszawskiej giełdzie nie ma śladu
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Okiem eksperta
Złoto błyszczy
Okiem eksperta
Strategia „sprzedawać USA” blisko apogeum