Nawet lepszy niż prognozowano odczyt wstępnych danych na temat indeksu Uniwersytetu Michigan we wrześniu nie zdołał poprawić nastrojów. Brak wzrostowych reakcji na te dane może być pierwszym symptomem do chęci realizacji zysków.
Ten tydzień rozpoczyna się nieco lepiej dla waluty amerykańskiej. USD zyskiwał na wartości w czasie sesji azjatyckiej. Większy popyt na walutę amerykańską jest obserwowany również na początku sesji europejskiej. W dalszym ciągu sentyment do dolara będzie pod silnym wpływem sytuacji na giełdach. Obecnie wszelkie umocnienie USD ma charakter korekcyjny.
Pogorszenie na strojów na rynkach akcji przyczyniło się do silniejszego osłabienia złotego i przełamania oporu technicznego w rejonie 4,21. Tym samym na początku tego tygodnia euro złoty wybił się górą z szerszego zakresu konsolidacji, którego dolne ograniczenie wyznaczało wsparcie n poziomie 4,06.
Kalendarz makroekonomiczny w poniedziałek jest ubogi w dane. Najważniejsza będzie publikacja na temat produkcji przemysłowej w strefie euro. Istotniejsze dane pojawią się w dalszej części tygodnia. Opublikowany zostanie nowojorski i filadelfijski indeks aktywności gospodarczej. Oprócz tego ważne będą dane na temat inflacji CPI i produkcji przemysłowej w USA.
[b]EURPLN[/b]