Co ciekawe praktycznie bez wpływu na to osiągnięcie były podane rano bardzo dobre na tle innych krajów Europy i nieco lepsze od oczekiwań dane o polskim PKB w IV kw. ub.r. (tuż po publikacji danych złoty paradoksalnie się osłabiał, co można wiązać z taktyką „kupuj plotki, sprzedawaj fakty”). O mocy naszej waluty zadecydowały raczej ogólnie dobre nastroje na rynkach finansowych – umocnieniu złotego towarzyszyła silna zwyżka kursów dużych spółek na GPW.
W kolejnych dniach obok nastrojów na rynku lokalnym duże znaczenie dla notowań naszej waluty będą miały liczne dane makro publikowane na świecie. Pod względem siły oddziaływania na pierwszym miejscu plasują się zwykle dane z amerykańskiego rynku pracy. W piątek poznamy m.in. odczyt zmiany zatrudnienia w sektorach pozarolniczych w USA w lutym (prognoza mówi o niewielkim spadku o 30 tys.).
Na rynku obligacji inwestorzy czekają na dzisiejszy przetarg zamiany, który jest zwykle testem „sentymentu” globalnych graczy względem polskich papierów skarbowych. Analitycy spodziewają się dużego popytu.
[link=http://www.parkiet.com/temat/36.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/79.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=6&sid=d11ee4d5cde6d5d9d08e767600a6d338][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_forum.jpg][/link]