Wzrost PKB w pierwszym kwartale na poziomie 3 proc. był zgodny z oczekiwaniami. Wprawdzie duży spadek inwestycji (-12,4 proc. rok do roku) może martwić, jednak biorąc pod uwagę mroźną zimę, nie jest to jeszcze powód do radykalnej zmiany prognoz w kolejnych kwartałach.

Krótkoterminowe poziomy wsparcia dla EUR/PLN znajdują się na 4,0600 oraz 4,0380. Istotniejszy poziom oporu rozpoczyna się od 4,0950. Zmienność złotego pozostaje bardzo duża i uzależniona od sytuacji na rynkach globalnych. Horyzont inwestycyjny graczy jest wciąż bardzo krótki i uzależniony od bieżących wiadomości. Dobre wiadomości generują popyt na złotego, podczas gdy złe automatyczna wyprzedaż.

Długoterminowych inwestorów szukających wartości na rynku nie widać.Moją fascynację wciąż budzi rynek CHF. O ile popyt na franka na rynku walutowym pozostaje wciąż bardzo duży, rynek depozytowy cierpi na nadpłynność CHF. Przyczyniło się to do spadku 3-miesięcznej stopy Liboru w CHF do poziomu 0,1083 proc. Z pewnością jest to dobra wiadomość dla wszystkich posiadających kredyty we frankach szwajcarskich.

[link=http://www.parkiet.com/temat/36.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/79.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=6&sid=d11ee4d5cde6d5d9d08e767600a6d338][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_forum.jpg][/link]