Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 18:52 Publikacja: 26.09.2015 06:00
Tomasz Regulski, analityk, Raiffeisen Polbank
Foto: Archiwum
Ostatnie wypowiedzi przedstawicieli Fedu sugerują, iż chcą oni oswoić uczestników rynku z perspektywą tego, że do końca br. koszt pieniądza w Stanach Zjednoczonych zostanie podniesiony. Skutkuje to umocnieniem dolara – kurs EUR/USD zbliżył się do wrześniowych minimów w okolicach 1,11. Z drugiej strony prezes Rezerwy Federalnej powiedziała, że w razie pogorszenia perspektyw gospodarczych nastawienie może się zmienić. Ta elastyczność powinna ograniczać skalę umocnienia dolara względem głównych walut, a z drugiej strony lekko wspierać waluty rynków wschodzących, które stanowią obecnie główny czynnik ryzyka dla globalnego wzrostu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Drugą największą kryptowalutą na świecie jest ether, w skrócie ETH. Stanowi 9 proc. wartości wszystkich kryptowalut, w których nadal dominuje bitcoin z 62-proc. udziałem.
Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W pierwszej godzinie WIG, mWIG40 i sWIG80 wyznaczyły nowe historyczne szczyty.
Majowa decyzja RPP nie zaskoczyła – nastąpiła obniżka stóp procentowych o 50 pkt baz., dokładnie tak, jak oczekiwano.
Po bardzo burzliwym, ale finalnie dobrym kwietniu początek pierwszego pełnego majowego tygodnia zastał GPW w nie najlepszych nastrojach.
Sektor energetyki atomowej może okazać się jednym z największych beneficjentów nowego rozdania w polityce klimatycznej.
Kwiecień zakończył się tak, jak podejrzewaliśmy – najpierw na początku miesiąca został wyznaczony lokalny dołek, potem akcje amerykańskie przestały wykazywać niedowartościowanie na tle reszty świata. Na początku maja widać kontynuację „powrotu do normalności”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas