Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 17:37 Publikacja: 03.10.2015 06:00
Tomasz Regulski, analityk, Raiffeisen Polbank
Foto: Archiwum
Brak wyraźnej reakcji wartości euro względem złotego wynika z faktu, że słabsze dane z USA niosą dla tej pary walutowej sprzeczne sygnały. Z jednej strony bowiem zmniejszają szansę na rychłą podwyżkę stóp przez Fed, co jest pozytywną informacją, z drugiej wpisują się w narastające obawy przed spowolnieniem światowego wzrostu, co stanowi negatywny impuls. Ostatecznie może nieznacznie przeważyć negatywna interpretacja prowadząca do wzrostu pary EUR/PLN, jednak zwyżkę w najbliższych dniach powinno spowalniać już pasmo istotnych oporów 4,2600–4,2650.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Drugą największą kryptowalutą na świecie jest ether, w skrócie ETH. Stanowi 9 proc. wartości wszystkich kryptowalut, w których nadal dominuje bitcoin z 62-proc. udziałem.
Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W pierwszej godzinie WIG, mWIG40 i sWIG80 wyznaczyły nowe historyczne szczyty.
Majowa decyzja RPP nie zaskoczyła – nastąpiła obniżka stóp procentowych o 50 pkt baz., dokładnie tak, jak oczekiwano.
Po bardzo burzliwym, ale finalnie dobrym kwietniu początek pierwszego pełnego majowego tygodnia zastał GPW w nie najlepszych nastrojach.
Sektor energetyki atomowej może okazać się jednym z największych beneficjentów nowego rozdania w polityce klimatycznej.
Kwiecień zakończył się tak, jak podejrzewaliśmy – najpierw na początku miesiąca został wyznaczony lokalny dołek, potem akcje amerykańskie przestały wykazywać niedowartościowanie na tle reszty świata. Na początku maja widać kontynuację „powrotu do normalności”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas