Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.09.2016 06:00 Publikacja: 06.09.2016 06:00
Mateusz Sutowicz, analityk, Bank Millennium
Foto: Archiwum
Warto jednak zauważyć, że od połowy sierpnia zaledwie dwie próby aprecjacji polskiej waluty okazywały się skuteczne. Niezmiennie negatywną presję na wycenę złotego tworzą czynniki krajowe w postaci groźby cięcia ratingu przez agencję Moody's, która w piątek dokona przeglądu oceny wiarygodności kredytowej kraju, oraz obaw dotyczących przyszłorocznego budżetu, a także argumenty zewnętrzne, takie jak rosnące szanse na normalizację polityki pieniężnej w USA. W rezultacie kurs EUR/PLN utrzymuje się blisko maksimów z połowy lipca, a para USD/PLN ustanowiła 5-tygodniowy szczyt.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Benchmark DAX znalazł się w rejonie ciekawego oporu technicznego 24 120 pkt (silne zniesienie zewnętrzne 113,0 proc.), który warto obecnie uważnie obserwować (możliwy wzrost presji podaży).
Po pierwszej turze wyborów prezydenckich warto się zastanowić nad scenariuszami, które mogą się rozegrać na rynku po drugiej turze.
Po 120 dniach od inauguracji Trumpa amerykańskie indeksy wracają do poziomów sprzed objęcia urzędu.
Wyborcze rozstrzygnięcia w Europie Środkowo-Wschodniej przyciągnęły uwagę inwestorów.
Dobry timing i selekcja to w moim odczuciu w większym stopniu klucz do sukcesu zarówno w końcówce pierwszego półrocza, jak i drugiego półrocza 2025 r.
Ostatnio, przyglądając się między innymi sytuacji technicznej S&P 500, sugerowałem, że pułap 5646 pkt może okazać się istotnym elementem weryfikującym wiarygodność kreowanego obecnie ruchu popytu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas