Kluczowe informacje z rynków:
USA: Generał Michael Flynn pełniący funkcję prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego podał się do dymisji po tym, jak w mediach pojawiały się kontrowersje wokół jego kontaktów z rosyjskim ambasadorem w USA. Jego obowiązki pełnić będzie teraz generał Joseph Keith Kellog. Agencje odnotowały też wczorajszą opinię Roberta Kaplana z oddziału FED w Dallas (ma on w tym roku prawo głosu w FOMC), gdzie dał on do zrozumienia, że bank centralny nie powinien ociągać się z kolejnymi podwyżkami stóp, gdyż opóźnianie tych kwestii może sprawić, że ostatecznie FED zostanie zmuszony do bardziej gwałtownych ruchów. Nie odniósł się jednak do tego, czy podwyżka powinna nastąpić już w marcu. W nocy Senat zaakceptował kandydaturę Mnuchina na stanowisko Sekretarza Skarbu (53 do 47 głosów).
Chiny: Inflacja CPI w styczniu wzrosła o 1,0 proc. m/m wobec 0,2 proc. m/m wcześniej (to najwięcej od 11 miesięcy), oraz 2,5 proc. r/r wobec 2,1 proc. r/r wcześniej i szacowanych 2,4 proc. r/r (to najszybciej od 32 miesięcy). Z kolei inflacja PPI przyspieszyła do 6,9 proc. r/r z 5,5 proc. r/r (oczekiwano 6,3 proc. r/r), co jest najwyższym poziomem od sierpnia 2011 r.
Japonia: Produkcja przemysłowa w grudniu wzrosła o 0,7 proc. m/m i 3,2 proc. r/r, co jest lepszym wynikiem od wstępnych szacunków na poziomie 0,5 proc. m/m i 3,0 proc. r/r. Prezes Kuroda przemawiający w parlamencie zaznaczył, że Bank Japonii nie zamierza rezygnować z dotychczasowej polityki kontroli krzywej rentowności w kontekście ostatnich wzrostów rentowności obligacji na rynkach globalnych. Celem BOJ jest jak najszybsze doprowadzenie do wzrostu inflacji w stronę celu 2 proc.
Australia: Indeks zaufania w biznesie liczony przez NAB wzrósł w styczniu do 10 pkt. z 6 pkt. wcześniej (najwyżej od 19 miesięcy), a indeks bieżącej kondycji wspiął się do 16 pkt. z 10 pkt. (9-letni szczyt). W komentarzu do danych ekonomiści NAB zwrócili uwagę na poprawę subindeksu zatrudnienia.