Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.02.2017 07:01 Publikacja: 24.02.2017 07:01
Robert Śniegocki, Mennica Wrocławska Grupa Goldenmark
Foto: Archiwum
Zaczynając od relacji USA z Rosją i Chinami, przez popularyzację kruszcu w krajach azjatyckich, na polityce banków centralnych kończąc. Kruszec coraz częściej jest postrzegany jako coś więcej niż inwestycja alternatywna. Rok 2017 może być decydujący dla postrzegania złota przez inwestorów. Kruszec coraz częściej jest traktowany jako trwałe uzupełnienie standardowych aktywów, a nie tylko okazjonalna bezpieczna przystań. Choć to właśnie w tej roli złoto dało się poznać inwestorom jako skuteczny instrument. Dziś, w sytuacji napiętej sytuacji geopolitycznej na Morzu Południowochińskim, w obliczu wojen w Syrii i na Ukrainie taka rola złota oczywiście nie słabnie. Wiele mówi się też o nie do końca odpowiedzialnej polityce banków centralnych dotyczącej luzowania ilościowego walut.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W ciągu tygodnia amerykańska krzywa dochodowości przesunęła się w górę, a najmocniej urosły rentowności papierów dwu- i trzyletnich. Dziesięcioletnie są notowane blisko 4,3 proc.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najpopularniejszy ETF reprezentujący „górników złota” VanEck Gold Miners od początku roku zarobił ponad 40 proc.
Indeks WIG20 ma do pokonania średnioterminową przeszkodę cenową w postaci klastra Fibonacciego: 2788–2811 pkt.
Indeks WIG w tym roku zyskał już około 25 proc., po raz pierwszy w historii przełamując w czwartek symboliczną barierę 100 tys. pkt.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Po dość trudnej pierwszej połowie kwietnia na rynkach druga część miesiąca przyniosła dużą zmianę nastrojów, szczególnie na GPW.
Fundusze inwestujące w złoto odnotowały w zeszłym tygodniu rekordowy napływ netto środków w wysokości ok. 8 mld USD.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas