Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 10:22 Publikacja: 08.06.2022 05:00
Marek Dziubiński, kluczowy akcjonariusz spółki.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Nie widać końca przeceny akcji Medicalgorithmics. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca ich wartość stopniała o prawie 30 proc., a licząc od początku roku, strata sięga niemal 70 proc.
Atmosfery wokół telemedycznej spółki nie poprawiły opublikowane wyniki za I kwartał, w których zdaniem Marcina Górnika, analityka BM Pekao, trudno znaleźć pozytywy. – Spółka nadal osiąga ujemne EBITDA i przepływy pieniężne, a jej pozycja gotówkowa się pogarsza. Podkreślamy, że sytuacja bilansowa firmy jest nadal bardzo wymagająca. W raporcie spółka poinformowała, że w 2022 r. będzie potrzebowała 4–6 mln USD i wobec braku znaczącej poprawy liczby roszczeń trudno będzie znaleźć finansowanie w takiej wysokości – uważa ekspert.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas