Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.02.2022 05:00 Publikacja: 24.02.2022 05:00
Foto: materiały prasowe
Skokowy wzrost skali działalności w dziale robotyki chirurgicznej zapowiada zarząd Synektika. Wzrost ma być efektem rozwoju w Polsce i sfinalizowanego niedawno przejęcia rynków systemów da Vinci w Czechach i na Słowacji. Na ten ostatni aspekt uwagę zwracają też analitycy Ipopemy Securities. Podkreślają, że umowa dotycząca Czech i Słowacji powinna przełożyć się na podwojenie przychodów z tej działalności.
Synektik ma przesunięty rok obrotowy. Obecny zaczął się w październiku 2021 r. Przy prognozach analityków na cały 2021/2022 spółka ma atrakcyjne wskaźniki (EV/EBITDA w okolicach 7, a ceny do zysku około 12). W stosunku do ceny docelowej oszacowanej przez Ipopemę kurs rynkowy ma 55-proc. przestrzeń do zwyżki.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
„Nie uzyskaliśmy wystarczających dowodów, które uprawdopodobniają założenia przyjęte przez zarząd w planie przepływów pieniężnych - czytamy w sprawozdaniu biegłego rewidenta z badania raportu Pure Biologics.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas