Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 29.06.2017 06:09 Publikacja: 29.06.2017 06:09
Foto: materiały prasowe
Jej sukces chce powtórzyć Nestmedic, posiadająca system Pregnabit do badania dobrostanu płodu. W biznesie telemedycznym kluczem do sukcesu jest refundacja oferowanej przez spółkę usługi. Bez tego Medicalgorithmics nie odniósłby sukcesu w USA. Dobrze pokazuje to również przykład Brastera, który mimo dużych środków zainwestowanych w marketing i reklamę w IV kwartale sprzedał w Polsce 1917 urządzeń. W I kwartale spółka sprzedała tylko 455 urządzeń, co pozwoliło wygenerować jedynie 120 tys. zł przychodów. Świadczy to o tym, że pacjenci niechętnie płacą za telemedyczne rozwiązania z własnej kieszeni. – W naszym przypadku refundacja badań KTG jest oczywiście ogromnym ułatwieniem pozwalającym na planowanie ekspansji zagranicznej w nieco większym stopniu niż w przypadku, gdyby tej refundacji nie było. Jednakże w odróżnieniu od Medicalgorithmics, gdzie pojedyncze badanie arytmii serca jest długotrwałe i przez to kosztowne, a więc trudno osiągalne dla pacjentów, którzy nie mogliby skorzystać z refundacji, nasze badanie jest niedrogie, stanowi medyczny standard opieki nad ciężarną, a wreszcie jest uznawane przez same pacjentki za konieczne nie tylko dla dobrostanu dziecka, ale również dla ich własnego samopoczucia – mówi Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic. – Dlatego właśnie niezależnie od tego, czy badanie jest refundowane czy też nie jest, sądzimy, że mamy relatywnie większą szansę na penetrację rynku krajowego i rynków zagranicznych – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
„Nie uzyskaliśmy wystarczających dowodów, które uprawdopodobniają założenia przyjęte przez zarząd w planie przepływów pieniężnych - czytamy w sprawozdaniu biegłego rewidenta z badania raportu Pure Biologics.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas