Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ryvu Therapeutics kontynuuje działalność założonej w 2007 r. Selvity w badaniu tych obszarów, w których brakuje dostatecznych metod leczenia nowotworów. Obecnie zatrudnia 150 naukowców, z czego 80 z nich posiada stopień doktora.
Najbardziej zaawansowanym projektem spółki, do którego jednocześnie posiada pełnię praw, jest SEL120. To małocząsteczkowy inhibitor enzymu CDK8, znajdujący się obecnie w pierwszej fazie badania klinicznego u pacjentów z ostrą białaczką szpikową lub zespołem mielodysplastycznym wysokiego ryzyka. Drugim klinicznym projektem jest SEL24/MEN1703, będący na przełomie fazy pierwszej i drugiej badań klinicznych u pacjentów z oporną postacią ostrej białaczki szpikowej (AML). Umowa licencyjna zawarta z włoską firmą zakłada, że projekt jest obecnie rozwijany przez włoską Grupę Menarini.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.